• Wycieczka do teatru

•

24 maja odbyła się wycieczka do Teatru Współczesnego na spektakl pt: "Doktor Dolitlle i jego zwierzęta".

Spektakl podkreśla istotną rolę przyjaźni w życiu człowieka. Uwrażliwia na otaczający nas świat, dzięki ukazaniu życzliwej postawy głównego bohatera, zarówno w stosunku do ludzi, jak i zwierząt. Kształtuje postawy tolerancji i szacunku. Dzięki ruchomej scenografii, dzieci łatwiej przyswajają informacje na temat miejsc, odwiedzanych przez doktora. Aktorzy posługują się oryginalnymi instrumentami muzycznymi, co przybliża młodemu widzowi pojęcie na temat kultury afrykańskiej. W spektaklu pojawiają się również podstawowe formy lalek teatralnych, co pozwala dzieciom w łatwy sposób wskazać cechy charakterystyczne ptaków i ssaków.

Po spektaklu dzieci brały udział w warsztatach teatralnych z jednym z aktorów.

• Rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego

•

17 maja odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego dla przedszkolaków

i klas 1-3 . Zgłoszono 21 prac. Każda praca była wyjątkowa i bardzo pomysłowa.

W wyniku  głosowania wyłoniono zwycięzców. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!