• Realizacja zadań projektu "Dziecięcy Atlas Świata" - Muminki

•  W marcu bajkowy pociąg zawiózł nas do Finlandii, dzięki czemu dzieci z grupy 1 i 2 poznały sympatyczne postacie z opowiadań Tove Jannson - Muminki. Muminki wzruszają i bawią dzieci już od ponad 70 lat. Świat, w którym żyją Muminki, pełen jest rozmaitych stworzeń, a każde z nich ma swój punkt widzenia na świat, swój charakter i temperament, o czym rozmawialiśmy w czasie popołudniowych przygód z tymi bohaterami. Dzieci z grupy 1 grały też w grę planszową stworzoną przez Panią Alinę. Powstała ona w oparciu o opowiadanie pt: "Tajemnica słoika z dżemem", natomiast grupa 2 stworzyła grę, gdzie dzieci same wymyślały zasady gry. Słuchaliśmy także innych opowiadań książkowych, oraz oglądaliśmy bajkę z tymi sympatycznymi stworzeniami.

• Powitanie wiosny

• 22 marca nasze przedszkolaki powitały Panią wiosnę. We wszystkich salach panował wiosenny nastrój. Dzieci wysłuchały listu od Pana Bociana i wykonały kilka zadań, które miały na celu utrwalenie zdobytych wiadomości na temat wiosny i tego, co dzieje się w przyrodzie w tym czasie. Każda grupa wykonała obrazek Pani wiosny, tańczyła z gaikiem, a poźniej w korowodzie pożegnaliśmy Panią Zimę i przekazaliśmy Marzannę Panu Zbyszkowi, który miał wysłać ją do Pani Zimy. Po takim powiataniu wiosny, powinna przyjść do nas z przyjemnością i cieszyć nas swoimi urokami!

• Mały duży odkrywca

• W dniu 11 marca zerówka kontynuowała zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej.

Celem zajęć było odnalezienie węglowodanów i tłuszczy w produktach spożywczych.

• Dzień kobiet

• 8 marca świętowaliśmy w przedszkolu dzień kobiet. Wszystkiego co najlepsze dla małych i dużych kobiet:)

• Realizacja projektu "Mały badacz i odkrywca"

• 5 marca odbyły się zajęcia badawcze, których celem było poznanie właściwości magnesu za pomocą doświadczeń i obserwacji - w toku różnych zabaw i eksperymentów sprawdzaliśmy, które przedmioty są przyciągane przez magnes. Dowiedzieliśmy się że:

-magnesy przyciągają się lub odpychają,

-magnes przyciąga spinacze, szpilki, agrafki- rzeczy metalowe,

- magnes nie przyciąga rzeczy szklanych, plastikowych, papierowych, drewnianych,

-magnes przyciąga metalowe przedmioty przez kartkę, a nawet przez rękę.

Zabawy z magnesami bardzo się podobały i dzieci badały zjawisko z wielkim zaangażowaniem.

• Godziny otwarte przedszkola

DROGI RODZICU !

Planujesz zapisać dziecko do przedszkola?

Przyjdź i zobacz!

Zapraszamy od poniedziału do piątku

w godzinach 16.30 - 17.00.

W czasie odwiedzin przedszkola obowiązuje reżim sanitarny, prosimy o przestrzeganie go.

• Realizacja zadań projektu "Dziecięcy Atlas Świata" - Smerfy

• W projekcie bierze udział 1 i 2 grupa. Naszym zadaniem w lutym było przygotowanie plakatu na gazetkę związanego z motywem przewodnim programu pt. „ Bajkowy pociąg rusza w świat”. Wspólne wykonanie tego kroku jest początkiem naszej przygody. Po każdych kolejnych zajęciach wykonujemy poszczególnych bohaterów i doklejamy do naszego pociągu.

W lutym, naszymi bohaterami były Smerfy. Poznaliśmy wygląd wioski smerfów, jak mieszkają bohaterowie, jak się ubierają, jakie cechy charakteru posiadają poszczególne postacie. Wspólnie wykonaliśmy wioskę smerfów.

• SKŁADANIE DEKLARACJI O KONTYNUOWANIU WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

• Szanowni Rodzice!

W dniach 18 - 26 lutego 2021 r. należy złożyć

DEKLARACJĘ O KONTYNUOWANIU WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO.

Deklarację tą składają rodzice dzieci, które w tym momencie uczęszczają do naszego przedszkola i w kolejnym roku szkolnym 2021/2022 będą w dalszym ciągu do niego uczęszczać.

Druk deklaracji będzie można pobrać od 18 lutego 2021 r.

Deklaracja_kontynuacji_-_przedszkole.doc

lub w formie papierowej w przedszkolu.

Deklarację należy składać w dniach 18 - 26 lutego 2021 r.

Brak złożenia deklaracji skutkuje ponownym udziałem w procesie rekrutacji do przedszkola.

• REALIZACJA PROJEKTU "MAŁY BADACZ I ODKRYWCA"

• W ramach realizacji projektu, w piątek, 5 lutego odbyły się zajęcia o tematyce "Tajemnice wody". Dzieci dowiedziały się jakie znaczenie ma mycie rąk przed posiłkami i po powrocie do domu, jak zachowa się worek wypełniony wodą i przebity ołówkiem, jak układają się w słoiku zmieszane płyny, zależnie od gęstości, jak zachowa się woda, kiedy zgaśnie płomień świecy przykryty szklanką, obserwacja przedmiotów, które pływają po powierzchni wody, lub toną, oraz założyliśmy hodowlę kryształów soli.

Zajęcia te cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony przedszkolaków. Dzieci chętnie uczestniczą w tych zabawach badawczych, stawiają hipotezy, biorą udział w wykonaniu doświadczenia i próbują formułować wnioski.

• BAL KARNAWAŁOWY

• 3 lutego odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. W sali balowej dzieci demonstrowały umiejętności taneczne, a także brały udział w konkursach. Dużą radość sprawiła dzieciom muzyka na żywo. Dzieci oczywiście prezentowały się w pieknych bajkowych strojach. Niech żyje karnawał!

• DZIEŃ BABCI DZIADKA

• 21 i 22 stycznia przedszkolaki świętowały Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dziadkowie są ważnymi osobami dla dzieci, dlatego bardzo starały się, by ich występ dostarczał Dziadkom wielu wzruszeń. Wszystkiego co najlepsze dla Kochanych Babć i Dziadziusiów.